o Klubie

Akademia Piłkarska Marcovia Marki

Historia naszego klubu rozpoczęła się w 1923 roku, kiedy na terenie Marek powstał pierwszy klub sportowy. Jako barwy klubowe przyjęto trzy kolory – biały, żółty i zielony. I tak już zostało do dnia dzisiejszego.

Jednym z najważniejszych założeń naszego klubu jest organizacja i szkolenie grup młodzieżowych według zasady „wychowujemy przez sport”. Na obecną chwilę w Klubie naszym szkoli się, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, blisko 200 dzieci skupionych w 7 rocznikach.

Kolejnym ważnym założeniem, oprócz propagowania zdrowego trybu życia, jest reklama miasta oraz firm wspierających – poprzez sport, przez występy drużyny seniorów w IV lidze mazowieckiej, jak również, w głównej mierze, przez pozostałe drużyny młodzieżowe występujące w elitarnych ligach oraz biorących udział w turniejach w kraju i za granicą. Naszą ambicją jest kontynuacja naszych założeń statutowych – zasługują na to nasze Miasto oraz nasi Kibice.

W 2010 r. doszło do podpisania umowy partnerskiej z ekstraklasowym klubem piłkarskim KSP „Polonia” Warszawa i od tego czasu ruszyła budowa profesjonalnych boisk treningowych oraz Akademii Piłkarskiej wzorującej się na najlepszych tego typu Akademiach w kraju oraz za granicą!

W chwili obecnej klub AP Marcovia Marki dysponuje dwoma boiskami (głównym, na którym trenują wszystkie zespoły Akademii Piłkarskiej i bocznym trawiastym, na którym trenuje pierwszy zespół Marcovii) oraz dwoma kortami tenisowymi (w tym jeden kryty i podgrzewany, z nawierzchnią ceglaną). Do tego w budynku klubowym, z pełnym wyposażeniem socjalnym, znajduje się hala sportowa, z której korzystają zawodnicy grup młodzieżowych Akademii.

www.marcovia-marki.pl

Wiadomości (utwórz nową)